Jak vybrat grafika a co by měl zvládat

Vybrat vhodného grafika nemusí být jednoduchý úkol, protože ne každý se zaměřuje na všechna odvětví. Pokud jste našli výborného grafika, který vám udělal logo a chtěli byste využít jeho služeb i na jiné grafické práce, pak je potřeba se zamyslet. Jestliže je grafik skutečným odborníkem a věnuje se pouze logům, nejspíš vám sám napíše, že si musíte na danou práci nalézt jiného grafika. Jak vybrat grafika?

Jak vybrat grafika?

Ne každý grafik se orientuje na všechny návrhy, což je normální. Některým zkrátka vyhovuje tvorba loga, jiným zase tvorba letáků. Neznamená to hned, že byste měli grafika urážet poté, co vás odmítne. Naopak byste ho měli respektovat. Je to podobné, jako u jiných oborů. Vezměte si například lékaře, také se orientuje na specifický obor. V momentě, kdy vám grafik řekne, že vám může navrhnout vše, řekněte si o portfolio, protože s největší pravděpodobností nebudou jeho práce úplně dokonalé. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, připlaťte si a najděte si grafika, který se orientuje na daný obor.

Jak vybrat grafika
Jak vybrat grafika?

Nejprve si tedy ujasněte, o co máte zájem. Vyžadujete od grafika logo? Pokud ano, najděte si grafického designéra se specializací na loga. Jestliže ho najdete, přesvědčte se, že se jedná skutečně o toho pravého. V momentě, kdy vám grafik sdělí, že se zaměřuje na loga, nemusí to ihned znamenat, že je to ten pravý. I v tomto případě si vyslechněte od grafika průběh spolupráce a chtějte vidět návrhy vzhledu.

Grafik by měl mít pozitivní hodnocení

Dále vám mnoho prozradí také hodnocení. Jestliže má vámi vybraný grafik samé pozitivní hodnocení, je to ten pravý. Nejde jenom o to, aby uměl v grafických programech a měl dostatečně velkou kreativitu. Musí se jednat o člověka, který dodržuje slovo a plní své termíny. Také není vhodné, když se grafik ozve pouze na začátku a na konci spolupráce. Měl by vám dávat alespoň občasné reporty s tím, jak na tom s vaši prací je.

Sdílet: