levné internetové stránky

Levné internetové stránky dnes nejsou žádným problémem. Každý považuje za prioritu něco jiného. Pro někoho je prioritní grafika, pro jiné zase internetové stránky. Ať už je vaše stanovisko jakékoli, podceňovat byste v první řadě neměli logo neboli brand své společnosti. To sice také platí do grafiky, ale na rozdíl od bannerů, webového návrhu nebo vizitek je logo skutečně důležité. Jde o budování značky, pod kterou si vás každý bude pamatovat.

Levné internetové stránky

Ne každý má finanční prostředky ze začátku podnikání na rozhazování. Někteří vám mohou říkat, že byste se do procesu neměli vůbec pouštět, ovšem vy se nesmíte za žádnou cenu rozhodit. Pokud začínáte, můžete si obstarat originální logo. Alespoň to by pro vás mělo být skutečně prioritní, protože na tom můžete své podnikání postavit. Z počátku si s jednoduchými bannery nebo vizitkami na propagaci postačíte, ale předělávat na několikrát logo své firmy nebo sebe už bude obtížnější. Banner nebo vizitky tedy můžete vyměnit jinými slovy kdykoli.

Pokud si však lidé zvyknout na stáhnuté logo, které používá mnoho firem, protože je volně ke stažení, můžete mít při změnách problémy. Představte si, že si stáhnete volně dostupné logo, upravíte ho a změníte text na svou firmu. Po čase se vám začne dařit, a tak začnete uvažovat o originálním logu, které si necháte udělat u grafika. Po uplynutí lhůty představujete zákazníkům nové logo. Ti si na to s největší pravděpodobností zvyknou, ovšem potenciální klienti, kteří chtěli nakoupit, si to rozmyslí. Změněné logo se pro ně rovná jako změněná identita. Jak na levné internetové stránky?

Levné-internetové-stránky-a-grafické-práce
Levné internetové stránky

Na logo se soustřeďte

Je tedy dobré mít už na samotném začátku opravdové a originální logo, které vám udělá grafik než si jej stahovat z internetu. Levné internetové stránky se dnes dají udělat přes tzv. hotová řešení, kdy si můžete zvolit několik cest. Pro snadnou správu je ideálním řešením si hotové řešení pronajmout. V takovém případě platíte roční poplatek za to, že u daného poskytovatele provozujete vlastní internetové stránky. Ten vám za poplatek dává svůj webový prostor a při vašem zájmu také českou doménu s příponou .CZ

Tato metoda je výhodná převážně z toho důvodu, že ji zvládne spravovat i úplný začátečník a vybrat si můžete z několika webových vzhledů, které jen následně mírně upravíte, včetně textů. Dalším řešením je nahodit si hotový redakční systém. Tady zaplatíte jen hosting a doménu s koncovkou .CZ. Řešení vás sice vyjde na menší finanční částku, ovšem je potřeba si redakční systém nahodit na hosting, nainstalovat a zprovoznit. Pokud jste začátečníkem, bez odborníka to nezvládnete. Ten vás ovšem bude stát nemalé finance, které si bude účtovat dle počtu hodin.

Ideální začátek pro podnikání?

S přesností se to nedá říci, jak jsme uvedli, každý dává do popředí něco jiného. Pokud vám ale můžete poradit, zaměřte se na levné webové stránky a originální logo. Mít hotové webové řešení rozhodně není na škodu. Udělat si po čase internetové stránky na míru jde konec konců pokaždé. Je to bezesporu daleko menší zásah než změna loga, které se projeví na celé identitě.

Sdílet: