Tvorba loga by měla být originální

Pokud přemýšlíte nad tím, že si pro tvorbu loga najmete grafika, pak to jistě se svým podnikáním myslíte skutečně vážně. Ano, možná si většina teď řekne, že ne každý má na rozhazování finanční prostředky. V takovém případě by se však do podnikání prozatím neměl pouštět. Některým podnikatelům se sice podařilo uspět od nuly, to ale neznamená, že nešlo o štěstí, motivaci a dovednosti. Jestliže s podnikáním zkušenosti nemáte, nějaký ten finanční kapitál potřebovat budete.

Grafika vás může posunout

Je pravdou, že vás nestáhnutá a originální grafika může posunout dopředu. Tvorba loga vás nemusí stát nic, stačí si jen stáhnout vhodný program, následně nějakou hotovou šablonu a změnit u ní text. Poté z toho vygenerovat obrázek a umístit na svůj web, trička, auto apod. Přiznejte si však, že se za vámi nikdo neotočí a jestliže ano, může se snadno stát, že si vás splete s jinou firmou. Otočí se za vámi jenom z toho důvodu, že mu bude logo podezřelé. Stejnou šablonu loga může mít i jiná společnost, a výjimkou není ani to, že se bude jednat o stejný obor. Jak si myslíte, že se na to budou dívat zákazníci? Když navíc budete na trhu jako dvojka?

Grafika-vás-může-posunout

Originální logo je tedy na prvním místě, jde o symbol společnosti, který vás propaguje. Od toho by se měl ale odvíjet výběr grafika. Jestliže si nějakého najmete, nemusí to hned znamenat, že vám udělá originální logo. Někteří se vás budou snažit obelhat. Zkrátka vám namluví, že se jedná o originální logo, za které bude poté vyžadovat tisíce korun. Pokud jde o jednoduché logo, bez obličeje vlka, člověka nebo jiné kresby, nejspíš vám skutečně udělá originální logotyp. U kresby tomu tak být už ale nemusí.

Grafik logotypů je napůl i malíř, do jisté míry!

Grafik, který se věnuje logotypům by měl do jisté míry umět i kreslit. Samozřejmě se nejedná o profesionální kresbu, ve které musí stínovat nebo provádět jiné technické věci, které by dílo vyzdvihlo směrem nahoru. Důležité je, aby měl představivost a uměl skicovat. Skicování je jednoduchý náčrtek, který dá grafikovi jasnou vizi o tom, jak si logo představuje uskutečnit.

V případě, že vám nebude mít problém vám poslat skicu, můžete si být jistí, že se jedná o skutečného odborníka. Doporučujeme sáhnout po někom, kdo se logům věnuje. Jedině tak získáte alespoň malou část jistoty.

Sdílet: