Vytvoření loga online aneb špatná grafika!

Pokud přemýšlíte nad tím, že byste si nechali pro svou značku vytvořit logo, pak máte několik variant. Tou první je oslovení grafika, který vám na základě vašeho výkladu vytvoří logo přesně šité na míru. Dalším návrhem je koupě loga z fotobank, počítejte ovšem s tím, že podobné logo mohou mít i ostatní firmy, a to po celém světě. Vytvoření loga online je tou poslední variantou, o co jde si povíme v následujících odstavcích.

Vytvoření loga online aneb špatná grafika!

Vytvořit si dnes logo zvládnete i vy sami, bez toho, aniž byste k tomuto procesu potřebovali dalšího člověka. Problém ovšem nastává v tom, že podobně, jako u nákupu loga z fotobanky ho mohou mít i ostatní firmy. Jak tento proces probíhá? Existuje několik online grafických aplikací, které mají přednastavené šablony, vy si tak vyberete tu, která sedí vám i vašemu oboru. Na výběr je u některých těchto online aplikací skutečně mnoho šablon, ovšem při počtu firem po celém světě nepočítejte s originalitou.

Vytvoření-loga-online
Vytvoření loga online.

Jediná výhoda, která se při vytvoření loga online ukrývá je fakt, že k tomuto procesu nepotřebujete žádného grafika ani program. Vyberete si šablonu a následně přepíšete text svým fontem. Ten si taktéž můžete vybrat v online aplikaci. Při koupi loga z fotobanky také nepotřebujete žádného grafika, ale bez programu se neobejdete, abyste si mohli změnit název. Obě varianty jsou však v podnikání velmi špatné. Jestliže chcete docílit skutečné originality, bez vlastního loga se neobejdete. Myslíte to se svým podnikáním vážně? Pojďte s námi nakouknout do dalšího odstavce.

Proč mít vlastní logo?

Tvorba loga by měla být originální a ojedinělá. Vaše logo by nemělo mít více společností, jinými slovy by mělo jít o symbol, který bude sloužit jenom vám. Vlastní logo zvyšuje u zákazníku důvěryhodnost a buduje tím i jakýsi vztah. Dále se prezentujete jako osoba nebo firma, která to se svým podnikáním myslí skutečně vážně, na rozdíl od vytvoření loga online.

Jestliže vám grafik navrhne jednoduché logo, zákazníci si vás snadno zapamatují. Vaše logo by mělo být tak jednoduché, aby se dalo snadno nakreslit prstem do písku. V neposlední řadě vyzařuje tvorba loga u grafika profesionalitu a pozitivní vztah k věcem.

Sdílet: